تخریب حسینیه قنادها؛ لکه ننگی بر مدیریت شهری سبزوار

بخشی دیگر از حسینیه قنادها به صورت عمدی و نیمه شب تخریب شد.

این موضوع در حالی بود که توافقاتی بابت مرمت بخش تخریب شده این بنا صورت گرفته بود. هدف کسانی که نیمه شب اقدام به تخریب بنا کردند، بدون شک کمک به تعریض این معبر بوده است. نمی دانم که تا کی باید تاوان این ترافیک سالاری شهر سبزوار را که نتیجه مستقیم تراکم فروشی و عدم تعیین مراکز جدید شهری می باشد، بدهیم؟ مشکل ترافیکی آن محدوده راههای دیگری نیز دارد که فقط چون مقداری زمان و هزینه بیشتری می طلبد شهرداری زیر بار آن نمی رود. 

از نظر آقای شهردار، تعریض جداره سمت چپی از برداشتن جداره سمت راست واجب تر است. چرا؟ خوب معلوم است. زیرا کم هزینه تر است و اقتصاد هم که خیلی مهم است. 

یک سردر و فقط یک سردر یا جداره می توانست یک طرح شهری را متوقف کند، اگر واقعاً مدرن بودیم. نه اینکه اشتهای مدرنیته داشته باشیم. 

من عادت به تخریب هیچ کس ندارم و از زحماتی هم که آقای شهردار در برای شهرمان کشیده اند، تشکر می کنم. اما متن، فدای حاشیه شده است. کافی است دوربینی دست بگیرید و از تخریب منظره شهر عکس بگیرید. به شب نرسیده، کارت دوربین شما پر می شود. آن وقت می فهمید که مجسمه هایی که به جای درختان در میادین کاشته می شوند، از کجا تأمین اعتبار می گردند. 

واقعاً درد آور است. از یک سردر تا سردر دیگر کاملاً برداشته شده است تا پارکینگی که با تخریب خانه های واسعی در پشت مسجد جامع ایجاد شده است، راه ورودی داشته است و اسم آن روانی ترافیک گذاشته شده است. اُف بر این طرز تفکر و مردم فریبی. 

خجالت نکشید آقایان شهرداری بقیه اش را هم تخریب کنید. به خدا راحت است. صدای هیچ کس هم در نمی آید. 

خدایا! در قلب مردم ما نور و بینایی و فهم و دانش قرار ده. 

 


/ 0 نظر / 73 بازدید